Opony rolnicze są Twoim najlepszym sprzymierzeńcem w kwestiach bezpieczeństwa, zdrowia, oszczędności i jakości upraw, dlatego poświęć chwilę na zapoznanie się z poniższymi poradami, które pozwolą Ci lepiej zaplanować i zoptymalizować ten nie zawsze oczywisty zakup.

OPONY ROLNICZE: JAK KUPOWAĆ

Aby kupić odpowiednie opony, warto zaplanować swoją inwestycję

Oto 5 kluczowych spraw, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem:

1. Umiejętność interpretacji danych technicznych opony

Oznaczenia na oponach rolniczych to precyzyjne wskazówki, które warto zrozumieć, aby mieć pewność, że nowe opony będą pasować do danego ciągnika lub przyczepy. W naszym specjalnym artykule szczegółowo wyjaśniamy oznaczenia na oponach oraz przedstawiamy tabelę zgodności pomiędzy starymi i nowymi oznaczeniami.


2. Uświadomienie sobie znaczenia opony we wszystkich aspektach działalności gospodarstwa

Opony mają wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo Twoich pracowników, są także źródłem oszczędności dzięki temu, że inwestycja w nie szybko się zwraca.
Na dole niniejszego artykułu znajdziesz link do specjalistycznej publikacji na temat poprawy rentowności Twojego gospodarstwa.


3. Bilans posiadanego sprzętu i określenie swoich oczekiwań

Co musisz wziąć pod uwagę: trakcja, poślizg, oczyszczanie z błota, prowadzenie, wibracje, zużycie paliwa, czas jazdy. Nie zapomnij też o komforcie pracy!


4. Stosunek jakości do ceny

Jako przedsiębiorca wiesz najlepiej, że w kwestiach technicznych porządna inwestycja jest często o wiele lepszym rozwiązaniem niż niska cena.
Także w pneumatyce jakość ma swoją cenę, a ekonomia działania w dłuższej perspektywie jest ważniejsza niż jednorazowa oszczędność podczas zakupu.


5. Promocje i dofinansowania oferowane przez producentów opon

Jeśli będziesz planował zakupy z wyprzedzeniem, będziesz mógł korzystać z dobrych ofert!
Producenci opon regularnie oferują promocje, dzięki którym można sporo zaoszczędzić na komplecie opon, czasami wystarczy tylko poczekać kilka dni na wejście w życie danej oferty.

 


Aby pójść jeszcze dalej i zwiększyć przychody Twojej działalności, zapoznaj się z darmowym i obszernym e-Bookiem Bridgestone-agriculture, który szczegółowo wyjaśnia zasadniczą rolę opon rolniczych w Twoim gospodarstwie.

Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Dołożyliśmy wszelkich starań przy jego sporządzaniu, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje błędów, jakie mogą pojawić się w tekście. Po dacie publikacji dokumentu jakiekolwiek zawarte w nim informacje mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.