Opony rolnicze są jedynym ogniwem łączącym pojazd z podłożem, mogą zatem pomóc w szybszej pracy podczas zbiorów, ponieważ siła trakcyjna zaczepu jest bezpośrednio zależna od ich jakości i technologii wykonania.
Aby umożliwić przenoszenie większych obciążeń, stworzono bardziej wytrzymałe opony z mocniejszym karkasem.
Wydajność pracy Twojego kombajnu jest z pewnością najlepszą gwarancją udanych zbiorów wtedy, gdy liczy się każda minuta.

najlepsze opony na żniwaJeśli warunki pogodowe nie są optymalne podczas żniw, nie będziesz miał czasu do stracenia na zastanawianie się, jak przyspieszyć pracę.

Jak w tydzień wykonać pracę, która powinna zająć Ci dwa?

Przygotowanie sprzętu do żniw jest podstawą, a nadrzędnym celem jest oszczędność czasu. Zyskanie dnia lub dwóch dni pracy w stosunku do całkowitego czasu zbiorów może oznaczać uniknięcie deszczu i uratowanie kilku kwintali plonów, co zapewni Ci lepszy zysk.

Nie możesz pozwolić na to, aby owoce Twojej 10-miesięcznej pracy poszły na marne, bo zaoszczędziłeś na kupnie opon, które jednak nie nadają się do intensywnej pracy przy zbiorach. Stosowanie dyskontowych opon rolniczych, tanich opon rolniczych do kombajnu lub do traktora ciągnącego przyczepę może mieć negatywny wpływ na tempo pracy, lub nawet spowodować problem związany z przeciążeniem zaczepu, które mocno spowolni zbiory. Uszkodzenie lub awaria sprzętu to wielogodzinny przestój i ryzyko złapania przez deszcz na sam koniec żniw.

 

Dzięki lepszej trakcji opona na żniwa pomoże Ci zaoszczędzić czas

Odpowiednie ogumienie żniwne = oszczędność czasuAby uzyskać maksymalną siłę uciągu, należy wybierać opony na żniwa z technologią CFO, IF lub VF. Dzięki tym oponom Twoja maszyna żniwna będzie bardziej wydajna.

Dzięki nim będziesz mógł jeszcze bardziej obniżyć ciśnienie: w rezultacie powierzchnia styku opony z podłożem stanie się większa, dzięki czemu opony będą się mniej zapadać w podłoże, co zmniejszy opory toczenia i ubicie gleby.

Klocki bieżnika opon na żniwa będą miały większą powierzchnię styku z podłożem i dzięki temu będą lepiej przenosić siłę trakcyjną kombajnu, co zwiększy współczynnik przyczepności i energię jazdy.

Ponieważ kontakt z podłożem będzie się odbywał na większej, ale płytszej powierzchni, poślizg zmniejszy się, a siła uciągu stanie się bardziej efektywna.

 

Opona na żniwa musi być zdolna do przenoszenia większych obciążeń

opona na żniwa = większa nośnośćOpony do kombajnów o bardziej wytrzymałej osnowie, wykonane z wysokiej jakości materiałów, pozwalają na zwiększenie ładowności nawet o 55% w porównaniu do standardowej opony, co czyni z nich najlepsze opony na żniwa dostępne na rynku.

Zwiększona w ten sposób ładowność kombajnu zostawia Ci więcej czasu na rotację przyczep i pozwala na ciągłą pracę bez konieczności robienia przerwy w koszeniu.


Aby pójść jeszcze dalej i zwiększyć przychody Twojej działalności, zapoznaj się z darmowym i obszernym e-Bookiem Bridgestone-agriculture, który szczegółowo wyjaśnia zasadniczą rolę opon rolniczych w Twoim gospodarstwie.

Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Dołożyliśmy wszelkich starań przy jego sporządzaniu, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje błędów, jakie mogą pojawić się w tekście. Po dacie publikacji dokumentu jakiekolwiek zawarte w nim informacje mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.