Do wszechstronnego wykorzystania ciągnika potrzebna jest odpowiednia opona, zaprojektowana tak, aby sprawdzała się równie dobrze na drodze, w obejściu, jak i na polu.

rolnictwo mieszaneTak jak trudno jest znaleźć idealny wielozadaniowy ciągnik, który powinien być lekki i zwrotny w obejściu oraz ciężki i z dużą mocą do jazdy po polu, tak samo trudno jest znaleźć oponę rolniczą, która powinna być szeroka i elastyczna do jazdy po polach uprawnych lub wąska i twarda, aby móc wytrzymać pracę w gospodarstwie.

Wszechstronność ta zaczyna pojawiać się w najnowszych generacjach opon, które są bardziej dopracowane pod kątem zarówno technicznym, jak i technologicznym. Są one zaprojektowane tak, aby odpowiadały rzeczywistemu zastosowaniu, które bardzo rzadko ogranicza się do jednego typu pracy.

 

Jak wybrać najlepszą oponę do ciągnika pracującego przy hodowli zwierząt

Opony dla rolnictwa mieszanego

Opony dla rolnictwa mieszanego


Rolnictwo mieszane często obejmuje wiele prac związanych z zarządzaniem zwierzętami, karmieniem, słomą, czyszczeniem, konserwacją lub budową budynków, co sprawia, że ciągnik jest wykorzystywany w zupełnie innych warunkach niż na polu.

Na przykład, używanie ładowacza czołowego w obejściu wymaga częstego skręcania na bardzo twardym podłożu, co zwiększa zużycie gumy w zbyt miękkiej oponie.

Dlatego warto poszukać wzmocnionych opon, które pozwolą na ustawienie wysokiego ciśnienia, dzięki któremu będą w stanie wytrzymać obciążenie.

Karkas opony powinien mieć co najmniej 6 warstw gumy na bieżniku i liczne warstwy gumy na ścianie bocznej, aby zabezpieczyć oponę przed uszkodzeniami bocznymi i tym samym zmniejszyć ryzyko jej przebicia.

 

Która z opon ciągnikowych zapewni najlepszą trakcję na polu

Opony wielozadaniowe do pracy w obejściu i w polu

Opony wielozadaniowe do pracy
w obejściu i w polu


Konstrukcja opony powinna pozwalać jej na jak najlepsze przenoszenie mocy silnika ciągnika na podłoże. Klocki bieżnika, które są dłuższe, szersze i wyższe, to klucz do osiągnięcia niezrównanych parametrów trakcyjnych.

To prawda, że dłuższe klocki bieżnika zmniejszą poślizg opony, zwiększając jednocześnie Twoją wydajność.

Jeśli chcesz uniknąć ugniatania gleby, nieunikniona jest regulacja ciśnienia, natomiast opony ze wzmocnionym karkasem, który jest w stanie wytrzymać bardzo niskie ciśnienie, osiągają w tym zakresie zdecydowanie najlepsze wyniki.

 

Czy wielozadaniowa opona ciągnikowa naprawdę istnieje?

Tak, najnowsza generacja opon zaowocowała stworzeniem opony do ciągnika, która została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, aby była naprawdę uniwersalna i odpowiednia do użytku:

  • w polu dzięki dłuższym klockom bieżnika dla lepszej trakcji,
  • w obejściu dzięki wzmocnionemu karkasowi,
  • na drodze dzięki 20% większej ilości gumy, jeśli odległości między Twoimi działkami są duże.
Producent gwarantuje nawet do 20% dłuższy czas użytkowania tej opony z najnowszej generacji znacznie mocniejszego ogumienia:

 

 

Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Dołożyliśmy wszelkich starań przy jego sporządzaniu, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje błędów, jakie mogą pojawić się w tekście. Po dacie publikacji dokumentu jakiekolwiek zawarte w nim informacje mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.